Vinařství Creation

creation-reserve

PINOT NOIR RESERVE 2015

Úžasná kombinace malin a jemného koření ve vůni tohoto suchého populárního jihoafrického vína, z něj dělají skvělé letní červené. 

Alkohol: 14,0 % obj.

1

VIOGNIER RESERVE 2016

Suché víno zlatavé barvy s bohatou  chutí i vůní po ovoci. Vionier bývá obecně označován za velmi voňavou odrůdu a mnohdy je téměř k neuvěření, že skutečně neobsahuje žádné umělé aroma. Ovoce je doplněno mírně krémovými tóny, příjemnou mineralitou a vyváženou kyselinkou. 

Alkohol: 14,5 % obj.

pinguin

AFRICAN PINGUIN RESERVE 2017

Suché víno korálově růžové barvy. Aroma bobulovitého ovoce podtrhuje osvěžující chuť vína s tóny malin a granátového jablka s jemně pikantní dochutí.

Vinařství Creation připravilo vinětu své nové řady růžových vín právě ve spolupráci s African Penguin and Seabird Sanctuary a část zisků prodeje vína African Penguin Reserve  je věnována právě na projekt usilující o ochranu těchto krásných tvorů, kteří byli mimochodem prvními tučňáky, které kdy Evropané viděli.

Alkohol: 13,0 % obj.

Pod-red

Syrah-Merlot (Whale Pod) 2017

Suché víno černomodré barvy s fialkovými odlesky. Voní po borůvkách, černém rybízu a kouři. Chuť je sametová s tóny černých bobulí a plná s krásně zakomponovanými tříslovinami. 

Alkohol: 14,0 % obj.

pod-white

Sauvignon Blanc (Whale Pod) 2017

Suché víno světlé barvy se zelenkavými odlesky. Ve vůni tóny angreštu, guavy, mučenky, grapefruitu a broskvové pecky. Tyto ovocné tóny se prolnou i na patře ve svěží chuti s křupavou kyselinkou a slaností od mořského pobřeží. 

Alkohol: 14,0 % obj.