Vinařství Diemersfontein

DP

Carpe Dien Pinotage Reserve 2016

Tradiční jihoafrická odrůda nabízí harmonickou kombinaci višní a borůvek s jemnými tóny sladké vanilky. Velmi plné suché víno, které vinař doporučuje například k jehněčímu či curry, stejně tak dobře se ale hodí ke steaku nebo dobrému sýru.  

Alkohol: 14,0 % obj.

DB

Coffee-Chocolate Pinotage 2015

Víno s vůní hořké čokolády, kávy a pečených švestek. V chuti je plnost zralého bobulovitého ovoce, hořké čokolády s mátovými podtóny, čehož se dosahuje přidáním francouzských dubových prken do tanků, v nichž víno zraje. Stejně jako je tomu u Haute Cabriere, i u vzniku tohoto vína stála náhoda. Tanky s dubovými prkny byly připraveny na Shiraz, Pinotage však dozrála dříve a bylo ji potřeba ihned zpracovat a skončila tak v oněch tancích s dubovými prkny. Sám vinař byl pak překvapen, jak skvělé víno vytvořil .

Alkohol: 14,0 % obj.

chenin

Chenin Blanc 2017

V Čechách nepříliš známá odrůda, která je v Jižní Africe poslední dva roky hitem. Velmi lehké ovocné víno s vůní guavy, hrušek a mučenky.

Alkohol: 13,5 % obj.

DS

Sauvignon Blanc 2017

Svěží příjemné suché víno s úžasnou vůní limetek a tropického ovoce. Hrozny sklizené v únoru fermentovaly 20 dní v nerezových tancích a následně ponechány další 4 měsíce než obě odrůdy byly smíchány. 

Alkohol: 12,5 % obj.